Luxusný Mercedes-Benz Zetros 6x6 pre Mongolsko

Mongolskej hlavné mesto Ulaanbaatar síce nie je práve mestom bohatých ľudí, niektorí ale bohatí sú a to naozaj veľa. O dvoch z nich je tento článok. Jeden vlastný pivovar a druhý zbohatol na ťažbe surovín. Títo úspešní biznismeni majú okrem obchodu aj iný koníček. Jazdí totiž vo svojich džípoch do pohoria Altai a tam za pomoci orlov loví vlkmi.

Ich drahé džípy im ale prestali stačiť a tak si z Nemecka objednali dva Mercedesy Zetros, upravené na luxusné obytné vozy. Tie sú špeciálne upravené na dlhodobé expedície v horách.

Upravené Mercedesy ale obsahujú aj vybavenie, ktoré zas tak nevyhnutné nie je. Vo vybavení vozidla totiž nechýba ani 46 palcový monitor s TV, vonkajší gril, audio systém Bose, samonastavovacie motorizované satelitné paraboly, Wi-Fi, chladnička s mrazničkou, bar, kávovar alebo malá garáž pre štvorkolku.

Upravené nákladné vozidlá Mercedes-Benz ZetrosŠpeciál Mercedes-Benz Zetros poháňa 7,2-litrový radový šesťvalec s 326 HP a náhonom na všetkých šesť kôl. Podvozok má nosnosť až 16 ton.

K dispozícii je výber z dvoch prevodoviek. Štandardná jednotka je deväťstupňová prevodovka s ôsmimi rýchlostnými stupňami vpred alebo plne automatická 6-stupňová prevodovka Allison 3000 SP / PR. Mercedesy sú vybavený tromi mechanickými uzávierkami diferenciálu.

V kabíne vodiča potom nájdeme posteľ, klimatizáciu, 24 V audio systém, Bluetooth hands-free systém a 7 palcový dotykový displej, na ktorý je pripojená cúvacia kamera. Vo vybavení samozrejme nechýba ani GPS modul. GPS je pri orientácii v Mongolsku nevyhnutná, pretože mapy Mongolska sú často veľmi nepresné. Obaja nákladiaky sú tiež vybavené dvoma nádržami na naftu, ktoré pojmú 300 a 200 litrov.

K ďalšiemu príslušenstvu patrí nádrže na pitnú a úžitkovú vodu pre použitie v sprche a na záchode s celkovou kapacitou 250 litrov (naviac 100 litrová fekálne nádrž). K dispozícii je aj vodou chladený dieselový generátor na výrobu elektriny.

Špeciál Mercedes-Benz Zetros je teda luxusne vybaveným expedičným vozidlom, s ktorým sa jeho majitelia nemusia báť a môžu sa naň spoľahnúť v tej okrajové divočine.

 

Kontakty

AB TIR s.r.o.
Ulice Mírového hnutí
149 00 Praha 4 - Háje
(do navigácie Demoliční 6)

VÝKUP A PREDAJ
Mobil: (+421) 902 706 212

KANCELÁRIA
Tel: (+421) 902 706 212
E-mail: info@abtir.sk
Predaj použitej dopravnej a nákladné techniky